500 zł na dziecko a zasiłek rodzinny

500 zł na dziecko a zasiłek rodzinny
Oceń nasz wpis!

Posiadanie dziecka jest dużym wydatkiem dla rodziny. W końcu należy je ubrać, nakarmić, odpowiednio wykształcić i dbać o jego inne potrzeby. Bywają także sytuacje, gdy dziecko zachoruje, a leki okazują się nadzwyczaj drogie. Program Rodzina 500 plus sprawi, że rodzice będą spokojniejsi, a sytuacja wielu dzieci w Polsce ulegnie polepszeniu.

Kto dostanie 500 zł na dziecko?

500 złotych na dziecko jest ulgą, która nam przysługuje, gdy tylko na świecie pojawi się nasze drugie dziecko, a pierwsze jeszcze nie osiągnęło 18 roku życia. 500 zł na dziecko dostanie zatem każde drugie i kolejne dziecko, możliwe jest także, by rodziny najbiedniejsze dostały je przy pierwszym dziecku.

Dlaczego 500 zł dostaje się dopiero na drugie dziecko? Ten program rządowy ma na celu poprawienie statystyk urodzeń w Polsce, jak i dodatkowe wsparcie rodzin wielodzietnych. Ci, którzy mają więcej dzieci, dzięki temu programowi będą mogli się godnie utrzymać.

500 zł na dziecko a zasiłek rodzinny

Co w przypadku, gdy pobieramy zasiłek rodzinny? Czy 500 zł na dziecko przy zasiłku rodzinnym nam się należy? Okazuje się, że zasiłek rodzinny a wypłata 500 zł na dziecko nie będą ze sobą kolidowały. Pieniądze z programu Rodzina 500 Plus nie będą wliczały się do naszego dochodu, w związku z czym nie utrudnią nam pobierania pomocy z innych instytucji. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich, którzy obawiali się, że nie mogą ubiegać się o to świadczenie, bo stracą inne, które też są im potrzebne do godnego życia.

Jak korzystać z programu 500 zł na dziecko?

500 zł na dziecko nie jest kwotą pieniędzy, które państwo daje i na tym kończy się jego inicjatywa. W przypadku, gdy pieniądze nie będą wydawane na potrzeby dziecka, odpowiednie organizacje mogę zdecydować o zamienieniu tej kwoty na pomoc rzeczową w postaci jedzenia, środków czystości, czy ubrań. Ma to ochronić dzieci z rodzin patologicznych, przed wydawaniem przeznaczonych na ich rozwój pieniędzy na uzależnienia dorosłych.

500 zł na dziecko przyda się zarówno tym najbardziej potrzebującym, jak i tym będącym w stabilnej sytuacji życiowej. Pieniądze, które dostajemy na dziecko, mogą zasilić nasz domowy budżet, sponsorować ubrania dla dzieci, książki, materiały edukacyjne, a także możemy je odłożyć na konto, a potem dać dziecku po skończeniu 18 lat – w ten sposób w łatwy sposób uzbieramy na jego bezpieczny start w dorosłość. Kwota, która się przez tyle lat uzbiera, pozwoli na kupienie małego mieszkania i na część umeblowania. Ważne jest, by to dodatkowe wsparcie wykorzystać rozsądnie, dbając o dobro dziecka. Te pieniądze mogą zarówno być odłożone, dodane do budżetu, bądź zainwestowane w pasje dziecka, których do tej pory nie wspieraliśmy, bo nie było nas zwyczajnie stać. Teraz możemy to zmienić i zapewnić dziecku wszystko, co najlepsze, by miało lepszy start w dorosłość.


2 comments on “500 zł na dziecko a zasiłek rodzinny

  1. Edzik pisze:

    To jest fajnie rozwiązane. Bo z jednej strony nie wlicza się 500+ do dochodów w przypadku zasiłku rodzinnego, ale do dochodów się wlicza jak chcemy wziąć kredyt. Mi właśnie powiedzieli, że doliczam sobie do dochodu wpływy z programu 500 plus, co w końcu pozwoli nam wziąć kredyt hipoteczny i wyprowadzić się z ciasnego mieszkania komunalnego do też ciasnego, ale własnego!

    • Jan ekonom pisze:

      Pewnie, bierzcie kredyty pod 500 plus, kupujcie telewizory i tapczany… A jak się skończą pieniądze i 500 plus nie będzie, albo jak PiS przegra wybory, to się okaże, że raty nadal trzeba płacić, bo jakoś banku nie interesuje, że ktoś nam „zabrał” dodatkowe benefity.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *