500 zł na dziecko brutto czy netto

500 zł na dziecko brutto czy netto
Oceń nasz wpis!

Nowy, rządowy program „500 złotych na dziecko” obejmuje wielu rodziców w całej Polsce. Jego celem jest pomoc polskiej rodzinie w wychowaniu potomstwa, a także zapewnienia jej bezpieczeństwa finansowego. Program wystartował w kwietniu 2016 roku, dlatego warto jak najszybciej zapoznać się z jego szczegółowymi warunkami i sprawdzić, czy możemy ubiegać się o wypłatę tej gotówki.

Ustawa o pomocy finansowej dla rodzin wiąże się z licznymi zmianami w budżecie Polski na rok 2016 – z tego powodu możliwa jest wypłata rodzicom dodatkowych pieniędzy, które będą trafiać na ich konto każdego miesiąca.

Możemy liczyć na wypłatę tej kwoty, jeśli w rodzinie jest więcej niż jedno dziecko, które nie ukończyło jeszcze 18 roku życia. Na każde z nich przypadnie kwota 500 złotych. Pieniądze wypłacane są co miesiąc, do momentu, aż dzieci wkroczą w dorosłe życie i ukończą 18 lat.

500 zł na jedno dziecko

O wypłatę pieniędzy mogą starać się również rodzice, którzy posiadają jedno dziecko – jednakże w takiej sytuacji muszą spełnić oni dodatkowe kryterium dochodowe. Dochody w rodzinie nie powinny przekraczać 800 złotych na osobę. W przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym jest to kwota 1200 złotych.

W przypadku rodzin, w których rodzice są rozwiedzeni, zasiłek na dziecko będzie przypadać tej osobie, która aktualnie mieszka ze swoim potomstwem.

500 zł na dziecko bez potrąceń

Wiele osób zastanawia się nad funkcjonowaniem mechanizmu programu oraz wnioskami, które będą musieli złożyć. Ponadto, często pojawiają się również pytania typu: „500 zł na dziecko ile na rękę” oraz czy będziemy zmuszeni odprowadzić od tej kwoty dodatkowy podatek.

Wszystko o programie „500 zł na dziecko”

Rodzice zastanawiający się, ile na rękę z 500 zł na dziecko im przypadnie, mogą odetchnąć z ulgą: od tej kwoty nie trzeba będzie odprowadzać żadnych dodatkowych składek. Odpowiedź na pytanie „500 zł na dziecko brutto czy netto” jest więc prosta: jest to ostateczna kwota netto.

Rodzice muszą jednak pamiętać, aby co rok składać komplet dokumentów. Należy je dostarczyć do urzędu gminy lub miasta, któremu podlegamy.


2 comments on “500 zł na dziecko brutto czy netto

  1. Matka pisze:

    Co to w ogóle za dywagacje? Obiecali 500 zł to ma być 500 zł, a nie jakieś brutto netto, podatki i może jeszcze VAT od tego? To tak jak podawanie pensji brutto i mówią, że zarobisz 4 tysiące, a potem się okazuje, że trochę ponad 2, bo przecież „każdy wiedział”, że brutto… Ale przykład idzie z góry i z programem 500+ też kombinowali, tylko się zorientowali, że by to nie przeszło.

  2. czujny pisze:

    Warto pamiętać, że już niedługo będzie trzeba ponownie składać dokumenty w programie rodzina 500+. Bo nikt nie będzie tego za nas pilnował i co roku trzeba aktualizować to ile się ma dzieci, w jakim wieku, czy się uczą i wszystko, cała procedura 500+ od początku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *