Archives: Program 500+

Zasady programu 500 zł na dziecko

Założenia programu 500+ to pomoc rodzinom wychowującym dzieci. Środki pieniężne pochodzące z budżetu państwa mają wesprzeć je finansowo. Program rządowy ma wpłynąć na zwiększenie liczby urodzeń dzieci w naszym kraju. Szereg ustaleń określa zasady programu 500 zł na dziecko. 1. Beneficjenci programu Pomoc w wysokości 500 zł miesięcznie skierowana jest do wszystkich rodzin wychowujących dzieci, • Read More »


Wniosek o wypłatę 500 zł na dziecko

Od 1 kwietnia można składać wniosek o wypłatę 500 zł na dziecko w Urzędach Miasta i Gminy, w punktach mobilnych do tego wyznaczonych, oraz internetowo i za pośrednictwem Poczty Polskiej. Wzór wniosku o 500 zł na dziecko już jest dostępny. Wypłaty będą realizowane od lipca, z wyrównaniem od kwietnia. 500 zł na dziecko tylko na • Read More »


Weryfikacja w programie 500 zł na dziecko

Od 1 kwietnia 2016 roku osoby uprawnione składają wnioski o objęcie programem „Rodzina 500 plus”. Wnioski można składać w Urzędach Miast i Gmin osobiście lub za pośrednictwem poczty, oraz elektronicznie. Przed wydaniem decyzji o przyznaniu świadczenia, zostaje przeprowadzona weryfikacja w programie 500 plus każdego złożonego wniosku. Prawidłowo wypełniony wniosek Weryfikacja w programie 500 zł na • Read More »


Szczegóły programu 500 zł na dziecko

1 kwietnia 2016 roku ruszył sztandarowy program PiS-u „Rodzina 500 plus”. Po podpisaniu ustawy przez Prezydenta RP, szczegóły programu 500 zł na dziecko przedstawiła premier Beata Szydło. Samorządy, na których spoczywa obowiązek przyjmowania wniosków i przekazywania pieniędzy, zaczęły szkolić pracowników. Od 1 kwietnia można składać wnioski. Celem programu jest pomoc młodym rodzicom, szczególnie rodzinom wielodzietnym. • Read More »


Jak dostać 500 zł na dziecko?

Program 500 zł na dziecko pomaga uzyskać środki pieniężne niezwykle przydatne w trakcie wychowywania swoich pociech. Pozwalają one na zaspokojenie ich potrzeb socjalnych, ale także związanych z edukacją. Aby móc jednak korzystać z tego nowego udogodnienia, oferowanego przez polski rząd, trzeba się uporać z szeregiem różnego rodzaju formalności. Jak uzyskać dopłatę 500 zł na dziecko? • Read More »


Jak długo można korzystać z programu 500 zł na dziecko

Program 500 zł na dziecko umożliwia zdobycie środków pieniężnych, niezbędnych do tego, by móc zapewnić dziecku odpowiednie warunki życia, jak i dalszego rozwoju. Stanowi on szansę dla mniej zamożnych rodzin, które dzięki takim środkom pieniężnym mogą zapewnić swoim dzieciom godną przyszłość. Warto wiedzieć, że program 500+ podlega różnego rodzaju limitom. Zostały one wprowadzone po to, • Read More »


Dla kogo 500 zł na pierwsze dziecko

Rządowy program 500+ od kilku miesięcy budzi wiele emocji wśród rodziców dzieci. Choć zasady programu zostały już sprecyzowane, nadal wielu z nich zastanawia się czy będzie im przysługiwała pomoc finansowa ze strony państwa ze względu na posiadanie dziecka. Rząd zastrzegł bowiem w zapisach ustawy różnego rodzaju limity i obostrzenia. Limity dochodowe w programie 500+ Zasady • Read More »


500 zł na dziecko po rozwodzie

Program rządowy „Rodzina 500+” został uruchomiony 01.04.2016 roku. Od tego też dnia osoby uprawnione mogły składać wnioski o dofinansowanie do kosztów utrzymania dziecka. Ustawa skierowana jest przede wszystkim do rodzin posiadających co najmniej dwoje małoletnich dzieci, jednak w szczególnych przypadkach ze świadczenia skorzystają rodzice jedynaków. Szczegółowo określono kto może starać się o świadczenie, w tym • Read More »


500 zł na dziecko brutto czy netto

Nowy, rządowy program „500 złotych na dziecko” obejmuje wielu rodziców w całej Polsce. Jego celem jest pomoc polskiej rodzinie w wychowaniu potomstwa, a także zapewnienia jej bezpieczeństwa finansowego. Program wystartował w kwietniu 2016 roku, dlatego warto jak najszybciej zapoznać się z jego szczegółowymi warunkami i sprawdzić, czy możemy ubiegać się o wypłatę tej gotówki. Ustawa • Read More »


500 zł na dziecko a zasiłek rodzinny

Posiadanie dziecka jest dużym wydatkiem dla rodziny. W końcu należy je ubrać, nakarmić, odpowiednio wykształcić i dbać o jego inne potrzeby. Bywają także sytuacje, gdy dziecko zachoruje, a leki okazują się nadzwyczaj drogie. Program Rodzina 500 plus sprawi, że rodzice będą spokojniejsi, a sytuacja wielu dzieci w Polsce ulegnie polepszeniu. Kto dostanie 500 zł na • Read More »